هفت نیوز: حامد تهرانی علوی کارگردان مجموعه ۱۰ قسمتی «خونه یکی» که این روزها مشغول انجام مراحل فنی این مجموعه است، گفت: تدوین این مجموعه که هم‌زمان با تصویربرداری آن توسط حامد حسینی و علی صداقت آغاز شد به اتمام رسید و پس از پایان تدوین ساخت موسیقی توسط انوشیروان تربتی آغاز شد، همچنین صداگذاری و اصلاح رنگ این مجموعه نیز در حال انجام است.

کارگردان «خونه یکی» درباره زمان پخش این مجموعه بیان کرد: به‌ احتمال‌ زیاد «خونه یکی» در ایام دهه فجر، پخش می‌شود و اگر باکس پخش شبکه پر شود برای پخش در ایام نوروز در نظر گرفته می شود.

سریال «خونه یکی» به تهیه‌کنندگی روشان امیری و سیاوش امین پور داستان زندگی چهار خانواده است که در اتاق‌های یک‌ خانه قدیمی کنار همدیگر زندگی می‌کنند و هر بار ماجرای یکی از آنها در قصه برجسته می‌شود. آقای هاشمی شخصیت کتاب دبستان کودکان دهه ۶۰ نیز در این مجموعه بازی دارد و با ورود عروس و داماد (فریبا نادری و نیما شاهرخ شاهی) تغییرات عجیبی در زندگی اهالی این خانه ایجاد می‌شود.

این مجموعه تلویزیونی که ابتدا برای پخش از شبکه سه سیما آماده شد در ادامه به خواست تهیه‌کننده اثر برای پخش به شبکه نسیم سپرده شد.

نیما شاهرخ شاهی، فریبا نادری، شهرزاد عبدالمجید، رامین ناصر نصیر، شهین تسلیمی، یزدان فتوحی، ایمان صفا، فاطمه شکری، مهران ضیغمی، کیمیا گیلانی، اردشیر کاظمی، سارا والیانی، پیمان کلانتری، مانی محمدپور، کسری حاجی قربانی، عسل شاهپوری، سعیده سادات حسینی، سیاوش جعفری، آیدین خطایی و ملیکا عبداللهی در این سریال بازی می‌کنند.

سریال «خونه یکی» در ده قسمت بیست‌وپنج دقیقه‌ای از شبکه نسیم در حال آماده‌سازی است.