هفت نیوز: محمدرضا احمدی درباره اینکه چقدر در حوزه گزارشگری فوتبال فضا برای ورود افراد جدید باز است؟ بیان کرد: یکی از راه‌هایی که در چند سال اخیر جوانان از طریق آن وارد حرفه گزارشگری شده‌اند «آقای گزارشگر» بوده است مثلا از هر فصل برنامه یکی دو نفر وارد کار شده‌اند و حتی الان دو نفر که از فصل اول این مسابقه برگزیده شدند در «نود» مشغول به کار هستند.

احمدی درباره برگزاری فصل چهارم این مسابقه بیان کرد: فعلا خبری ندارم فصل جدید برگزار می‌شود یا خیر ولی این برنامه یکی از راه‌های ورودی به سازمان صداوسیما برای حرفه گزارشگری بوده است.

او با اشاره به ورود خود به حوزه گزارشگری گفت: فضای تست برای همه فراهم است خود من هم از طریق تست  در رادیو وارد این حرفه شدم و اینگونه نیست که فضا در حوزه گزارشگری فوتبال بسته باشد. ما به اندازه کافی گزارشگر در تلویزیون و رادیو داریم و با وجود اینکه نیاز به جذب نیروی جدید نبوده باز هم گزارشگرانی وارد کار می‌شوند اما شاید کمتر به چشم آمده است.

احمدی در پایان بیان کرد: البته گزارشگری فوتبال کاری است که به اطلاعات و تسلط زیادی نیاز دارد و حتی خیلی ها ممکن است فکر کنند فرزندشان خوب گزارشگری می‌کند ولی وقتی این علاقمندان تست می‌دهند، می بینیم نمی توانند گزارشگری کنند. با این حال راه های ورود به این حرفه زیاد است و هرکس علاقه داشته باشد می‌تواند وارد شود و فعالیت کند.