به گزارش هفت نیوز به نقل از ورایتی، انجمن کارگردانان آمریکا خبر زمان برگزاری هفتاد و دومین دوره مراسم اهدای جوایز خود را روز سه شنبه ۲۸ آگوست یک روز پس از آن اعلام کرد که انجمن بازیگران آمریکا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰ را به عنوان تاریخ برگزاری بیست دوره جشن سالانه خود و انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا روز ۱۸ ژانویه ۲۰۲۰ را به عنوان تاریخ ۳۱مین دوره مراسم خود تعیین کرده بودند.

آکادمی‌علوم و هنرهای سینمایی نیز به تازگی اعلام کرده بود که مراسم اسکار در سال ۲۰۲۰ دو هفته زودتر در تاریخ ۹ فوریه برگزار می‌شود و البته این تغییرات قوانین که ایجاد بخش جنجالی فیلم منتخب مردم و محدود کردن پخش تلویزیونی به مدت سه ساعت قسمتی از آن‌ها هستند. در واکنش به کاهش میزان اعتبار مراسم و نگرانی بابت تماشاگرانی که از تعداد رو به رشد جوایز تلویزیونی خسته شده‌اند اعمال می‌شود. این موضوع در نتیجه منجر به آن شده که اتحادیه‌های‌ هالیوود دوره زمانی فصل جوایز سال ۲۰۲۰ را کوتاه تر کنند.

انجمن کارگردانان آمریکا مکان برگزاری مراسم سال ۲۰۲۰ را اعلام نکرد. هفتاد و یکمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا ۲ فوریه ۲۰۱۹ در سالن ری دالبی درهالیوود برگزار می‌شود. در آخرین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا، گی یرمو دل تورو جایزه بهترین دستاورد کارگردانی را برای فیلم «شکل آب» بدست آورد که در ادامه توانست جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی اسکار را نیز از دیگر رقبا برباید.

جایزه انجمن کارگردانان آمریکا یکی از مهم ترین و برترین شاخص‌ها از نظراسکار است.

این جایزه از سال ۱۹۴۸ تا کنون تنها در ۷ مورد با اسکار مغایرت داشته است. آخرین تفاوت این دو به سال ۲۰۱۳ و جایزه بهترین کارگردانی بن افلک برای فیلم «آرگو» در انجمن کارگردانان آمریکا بر می‌گردد که در جوایز اسکار حتی نتوانست نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی شود.