به گزارش هفت نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «راز گنجور» یک اثر اینتراکتیو و تعاملی است که تماشاگران در پیشبرد داستان آن نقش مستقیم خواهند داشت. این مخاطبان کودک و نوجوان می‌توانند مانند یک بازی رایانه‌ای در این نمایش به ایفای نقش بپردازند و مرحله به مرحله با شخصیت‌های نمایش تا انتها پیش بروند.

هانی حسینی یکی از کارگردانان این اثر درباره‌ ایده‌ اصلی این نمایش و چگونگی شکل‌گیری آن گفت: ایده اولیه این اثر در سال ۱۳۹۵ و در اولین و تنها دوره‌ مرکز مطالعات اجرایی قشقایی شکل گرفت. در این ایده سعی داشتیم تا اجرای تعاملی را در مواجهه با کودک، مورد بررسی و پژوهش قرار دهیم و در پایان بعد از چند ماه با همکاری دوستانمان در گروه هنری واحه تمام نظریات خود را در قالب یک اثر نمایشی به مدت یک هفته به صحنه آوردیم. این تجربه ارزشمند ما را بر آن داشت تا این مسیر را ادامه دهیم و با توجه به آنچه که در پروژه مطالعاتی قشقایی آموخته بودیم، اثری جدید با حفظ نقاط مثبت قبل و بدون ایرادات و مشکلات گذشته، بیافرینیم.

این هنرمند ادامه داد: بعد از این تجربه و به بهانه‌ حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران – مبارک با همکاری مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نمایش تازه‌ای با عنوان «راز گنجور»، طراحی و تولید شد. متن، لباس، عروسک، تمامی تصاویر دیجیتال و انیمیشن‌های موجود در این اثر همگی مجدد و از نو طراحی و ساخته شدند تا با رویکردی جدید آماده‌ صحنه شود.

نمایش «راز گنجور» از ۹ دی ساعت ۱۷ در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله روی صحنه خواهد رفت.