مینا وحید که پیش از بازی در این سریال با بازی در نقش مریم در سریال شهرزاد در میان طرفداران سریال شناخته شده بود ، این بار ایفاگر نقشی متفاوت شد و نقش جواهر ندیمه بانو افسرالملوک را در سریال بانوی عمارت بازی کرد.

مینا وحید در برنامه  حالا خورشید درباره استقبال مردم از سریال بانوی عمارت گفت :خداروشکر این سریال با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد. ما این سریال را مهر ۹۶ در کاشان کلید زدیم و دو ماه پیش فیلمبرداری آن به جز یک سکانس به اتمام رسید.

شباهت سریال بانوی عمارت به سریال ترکیه ای حریم سلطان

رضا رشید پور با استناد به صحبت های اخیری که در فضای مجازی رخ داده بود گفت :آدم با دیدن این سریال یاد سریال های تاریخی ترکیه ای می افتد ، خودتان این حس رو ندارید ؟

مینا وحید در پاسخ به این سوال که سریال بانوی عمارت شباهت زیادی به سریال های تاریخی ترکیه ای دارد گفت تنها سریال ترکیه ای که به آن اشاره شده بود سریال حریم سلطان بود که بسیاری از مخاطبان در پیج ما به آن اشاره کرده بودند، شاید بخاطر دکور و لوکیشن خانه طباطبایی در کاشان باشد و شاید هم بخاطر نوع پوشش بازیگران اما من شباهت دیگری بین سریالمان و آن سریال نمیبینم.

مینا وحید در ادامه صحبت هایش به نوع پوشش بازیگران سریال بانوی عمارت اشاره کرد وگفت: اگر ما را شبیه زن‌های قاجار گریم می‌کردند مردم حتی یک صحنه از سریال را نمی‌دیدند.

پاسخ  مینا وحید به پوشش جنجالی اش در جشنواره فجر

مینا وحید به پوشش جنجالی اش در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت :من اصولا همیشه حاشیه ساز بوده ام، سال قبل یک پارچه پالتویی را به جای اینکه بدوزم و پول دوخت زیادی برای آن بدهم، ترجیح دادم هزینه آن را برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه صرف کنم چرا که به نظرم در آن شرایط صرف آن پول برای دوخت خیلی کار بیهوده ای به نظر می‌رسید.

به نظرم یک میلیون تومان برای پول طراحی و دوخت پول کمی نبود و من ترجیح دادم پول آن را برای زلزله زده ها بدهم، با وجود اینکه انتقادهای زیادی به سمت من روانه شد اما این یک حرکت نمادین بود که از همین چیزهای کوچک می‌توانیم بگذریم تا به دیگران کمک کنیم. من سه بار در جشنواره با همان سه لباس ظاهر شدم و این در واقع یک حرکت نمایشی بود.