هفت نیوز: سومین نمایشگاه از سری نمایشگاه های «صور خیال» با عنوان «صور خیال ٣» به نمایشگاه گردانی شمس الدین غازی ۲۶ مرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه در ادامه نمایشگاه «صور خیال ١» در زمستان ۹۶ در گالری شکوه در تهران و «صور خیال ٢» در بهار ۹۷ در گالری وصال در شیراز است که مجموعه کامل تری  نسبت به ۲ نمایشگاه پیشین، اعم از نقاشی، مجسمه و چیدمان را ارایه می کند.

انتخاب آثار این نمایشگاه با بررسی دقیق و حساسیت خاص و مبتنی با اهداف کلی نمایشگاه صورت گرفته است.

اهداف نمایشگاه «صور خیال» شامل جذب و معرفی هنرمندان خلاق و جمع آوری آثار از نقاط مختلف ایران به همراه رنگ آمیزی، گویش‌های جدید تجسمی و سلایق مختلف هنری است. همچنین توجه خاصی به انتخاب آثار هنرمندان خارج از پایتخت شده است.

در چیدمان آثار نمایشگاه، ایجاد فضایی جذاب، نگرشی متفاوت، خلاقیت در ایده، آثاری در سطح  استاندارد و قیمت گذاری منطقی در نظر گرفته شده است.

در ارائه آثار این نمایشگاه دیدگاه های مختلف هنر معاصر از فیگوراتیو تا انتزاع مورد توجه قرار گرفته که گستره وسیعی را شامل می شود که سبک های مختلف مجسمه سازی مدرن و معاصر، سوررئالیسم ایرانی و انواع فضاهای تخیلی و شاعرانه و نماد پردازانه با اشاره به هنر گذشته ایران همچون نگارگری ایرانی، نقاشی قهوه خانه ای و دیگر عناصر تصویری و معماری دوران زند و قاجار به چشم می خورد.

در این رویداد هنری هنرمندان حرفه ای در کنار هنرمندان جدیدی از شیراز، تهران، اصفهان، بوشهر و جزیره هرمز، براساس تنوع زاویه دید و تخیل در کنار هم قرار گرفته‌اند.

اسامی هنرمندان این نمایشگاه به شرح زیر است:

خاله کنیز، مصطفی فتوحی، محمد حسین مظفری، علی شیری، نگار بنی هاشمی، محمدجواد مرادی، امیر فتحعلی نژاد، شهرزاد سیفی کار، نجمه راسخ، سمانه محسنی، روح انگیز صفری زاده، مارال باصری، صبا یوسفی، مریم فرهادی، مینا علیزاده، سحر کاوه، سمانه ملانوروزی، مریم خورسند، حوریه احمدی، راضیه مصدق، صفا بنائی، شیرین غازی و شمس الدین غازی.

نمایشگاه «صور خیال ٣» روز جمعه ٢۶ مرداد ماه ساعت ۱۷ افتتاح می شود و تا ١۶ شهریور ماه به مدت ٣ هفته ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.