به گزارش هفت نیوز، جشن امضای پاییزه‌ لاک‌پشت پرنده با حضور بیش از ۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم کتاب کودک و نوجوان فردا دوشنبه ۲۱ آبان در شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود.

در این جشن فهرست‌های ۲۶ و ۲۷ لاک‌پشت پرنده رونمایی می‌شوند و کتاب‌هایی که به این دو فهرست راه پیدا کرده‌اند، معرفی می‌شوند. این برنامه ویژه خانواده‌هایی است که دوست دارند از نزدیک با پدیدآورندگان کتاب کودک گفت‌وگو کنند و در برنامه‌هایی با محوریت کتاب شرکت کنند؛ برنامه‌هایی مانند بلندخوانی و فعالیت‌های خلاقانه با محوریت کتاب‌های راه‌یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده.

در این برنامه آناهیتا تیموریان، نویسنده و تصویرگر کتاب چهار لاک‌پشته‌ «قایق کاغذی» بخشی از این کتاب را بلندخوانی می‌کند و براساس آن کارگاهی را برای کودکان اجرا می‌کند.

رضی هیرمند، مهدی رجبی، شهلا انتظاریان، محبوبه نجف‌خانی، شهلا طهماسبی، محمدرضا شمس، جمال‌الدین اکرمی، فرزاد فربد، کیوان عبیدی آشتیانی، مجید شفیعی، سیدعلی شجاعی، زهرا شاهی، نسرین وکیلی، ناهید معتمدی، شیدا رنجبر، محمدرضا مرزوقی، زهرا موسوی، شادی فرزین، آناهیتا حضرتی، نیلوفر امن‌زاده، سودابه فرضی‌پور، نگار عجایبی، منصور علیمرادی، مینا مانی‌قلم، محمدرضا ملکی، مجید عمیق و …. برخی از نویسندگان، مترجمان و تصویرگرانی هستند که فردا در این مراسم حضور داشته و کودکان و نوجوانان می‌توانند کتاب‌هایشان را با امضای آن‌ها تهیه کنند.

این برنامه فردا دوشنبه ۲۱ آبان از ساعت ۱۷ در شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از خیابان استاد مطهری، نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود.