هفت نیوز: مهری سیاوشی آثار نقاشی خود را که براساس هایکوواره‌ های سهیل محمودی کشیده‌ است در گالری فردا به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه «پیراهن گلدار» که به نمایش آثار نقاشی مهری سیاوشی اختصاص دارد، بر اساس هایکوهای سهیل محمودی کشیده شده است و جمعه ۱۰ شهریور در گالری فردا به نمایش در می آید. این هنرمند جوان آثارش را با الهام از این اشعار روایت کرده و آثار را نیز با مشورت خود شاعر کشیده است. در این نمایشگاه ۲۵ اثر از این هنرمند به نمایش درخواهد آمد.

محمودی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: می روم/ تا گیلاس ها شب را با هم/ عاشقانه تر سر کنند. وقتی که من این هایکوواره ها را می نوشتم بیش از هر چیزی مبهوت لحظه‌ ها و آنات هستی و مجذوب زیبایی های اکنونی طبیعت و جذبه‌های تصویری آفرینش بودم. این سال ها که بیشتر به خلوت پناه برده‌ ام  زل زدن به پدیده‌ ها و در (آن) و (لحظه) هر چیز  و همه چیز خیره شدن تجربه‌ خوب زندگی ام بوده است. در آن سوی عالم در خاور دور هم از شعر و هایکو همین را توقع داشتند: بیان تجربه‌ای در لحظه از دیدن و کشف پدیده‌های طبیعت.

سه دفتر از این سه‌گانی‌ها و یا هایکوواره‌ ها را تا به حال با عنوان‌ های «رویای درخت ریشه‌دار» است، «بهار ادامه‌ی پیراهن توست» و «حالا هر دو تنهاییم» چاپ کرده ام که حدود هشتصد قطعه است و نشر ثالث آنها را چاپ کرده که مجلد چهارم آنها هم آماده نشر است. دوستان هنرمندم در حوزه تجسمی، نقاشی و خوشنویسی گاه با لطف و اقبال خود به تصویر و نگارش بخش‌هایی از اینها پرداخته‌ اند، اما مهری سیاوشی نقاش جوان معاصر دومین نمایشگاه آثارش همه روایت این هایکوواره‌ های من به زبان تصویر است. او که اکران و نمایشگاه نخستین آثارش در حدود یک سال و نیم پیش روایت‌های کهن شاهنامه بود اینک به جهان معاصر روی آورد. نگاه او در روایت این هایکوواره ها ویژه خود اوست. با تجربه آبرنگ‌ ها در روایت هایکوهای خاوردور آشناییم و یا نگارگری ایرانی در روایت شعر، کار مهری سیاوشی نه آن است و نه این، تلاش او در بسط تجربه شخصی خود از ادبیات است. تجربه امروزی و ملموس برای مخاطب هنرشناس روزگار ما.

این نمایشگاه از دهم تا شانزدهم مرداد ماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌ توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌ خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲ مراجعه کنند.