به گزارش هفت نیوز، «جان گابریل بورکمان» که از ۹ آبان ماه در تالار مولوی اجرا می‌شود زندگی آدم هایی است که با ارزش‌ترین موهبت های زندگی شان را در راه نقشه های بلندپروازانه خود قربانی می‌کنند و در این راه نه تنها به آن موقعیت موهوم نمی‌رسند بلکه عشق خود را نیز از دست می‌دهند.

بورکمان معدن کار جوانی است که به ریاست بانک می رسد و زمانی که تصور می کند یکی از دوستان با نفوذش به زن مورد علاقه او دلبستگی دارد به طمع رسیدن به موقعیت های بهتر، عشقش را از خود میراند و با خواهر دوقلوی او ازدواج می کند. نقشه های بورکمان شکست می خورد و او برای مدت هشت سال به زندان می رود و پس از آزادی مجبور می شود در خانه ای که از آنِ عشق سابقش بوده زندگی خود را در کنار همسر و فرزندش که حاضر به دیدن او نیستند در تنهایی و انزوا سپری کند.

تهیه کننده این نمایش محمدحسین سرخو است و عوامل اجرایی آن عبارتند از علیرضا خسروآبادی و مهدی افشار دستیاران کارگردان، زینب زارعی مدیر تولید، سحر حسین پور دستیار تولید، نگین مرادوند منشی صحنه، بازیگران: امیرحسین سرداریان، ابوالفضل سلحشور، شادی شاه علی، فائزه امیری، مبین سپاس زاده، مریم حاجی زاده، معصومه دهقانی نژاد، شهاب صالحی، نگار نقش نژاد.

«جان گابریل بورکمان» یکی از نمایشنامه های هنریک ایبسن نویسنده نروژی است که پیش از این در تابستان ۱۳۹۶ توسط همین کارگردان روی صحنه رفته است و آبان ماه سال جاری نیز از سوی گروه هنری مارکیز در تالار مولوی واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر روی صحنه خواهد رفت.