به گزارش هفت نیوز به نقل از چاینا دیلی، یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن،  عرضه کتاب‌های کودکان بود. غرفه کتاب‌های کودکان حدود ۲۰ هزار مترمربع بود و نمایشگاه کتاب کودک برای اولین‌بار به عنوان بخشی از نمایشگاه کتاب پکن برگزار شد.

در این بخش شرکت‌ها و ناشرانی از کشورهای چین، ژاپن، کره و فرانسه انواع مختلفی از کتاب‌ها مانند کتاب‌های تصویری، صوتی،  کمدی و رمان‌های گرافیکی را ارائه کردند.

به دلیل سیاست‌های کشور چین و همچنین اهمیت کتابخوانی و تعلیم و تربیت، بازار کتاب کودکان در چین با تقاضای بیشتری روبه‌رو بود.

حجم بازار خرده‌فروشی کتاب چین در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۱.۶ میلیارد دلار بود که نسبت به قبل  ۱۴.۵ درصد افزایش یافته است. کتاب‌های کودکان عامل اصلی رشد بازار کتاب هستند و فروش این دسته کتاب‌ها، بیش از یک‌سوم کل بازار چین را تشکیل می‌دهد.

لیو دن، مدیر شرکت ارتباطات فرهنگی پکن گفت: در حال حاضر کتاب‌های زیادی برای کودکان در بازار وجود دارد وخوشحالیم که کودکان نه فقط خواندن کتاب را دوست دارند،  بلکه از دیگر موارد علاقه آنان نوشتن و ایجاد تصاویر است.

بیش از ۲۵۰۰ غرفه‌دار از ۹۳ کشور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن که در ۲۲ آگوست افتتاح شد شرکت کردند و ۳۰۰ هزار کتاب در معرض نمایش گذاشته شد.