هفت نیوز: بیش از ١٨٠ فیلمساز زن در بخش ملی ششمین جشنواره فیلم شهر حضور دارند و ۱۵ درصد از متقاضیان این رویداد هنری را تشکیل می دهند.

از بین بیش از ۱۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره فیلم شهر در بخش ملی، حضور زنان فیلمساز رشد قابل توجهی داشته است و مجموع ۱۵ درصد از متقاضیان را به خود اختصاص می دهد.

در این دوره از جشنواره مجموعا بیش از ۱۸۰ فیلمساز زن متقاضی حضور در بخش های سینمایی بلند، بلند داستانی، مستند بلند، مستند کوتاه و نیمه بلند، داستانی نیمه بلند و کوتاه، پویانمایی و محله هستند.

در بین بخش مختلف، بخش داستانی نیمه بلند و کوتاه با حضور ۴۹ فیلمساز در صدر قرار دارد و دو بخش پویانمایی و محله نیز هر کدام شاهد حضور ۳۹ فیلمساز است. بخش مستند کوتاه و نیمه بلند با حضور ۳۶ فیلمساز، بخش سینمای بلند ۱۰ فیلمساز  و بخش بلند داستانی و مستند بلند نیز هر کدام شاهد حضور ٧ فیلمساز زن هستند.

پوران درخشنده با «زیر سقف دودی»، نرگس آبیار با «نفس»، تینا پاکروان با «نیمه شب اتفاق افتاد»، نگار آذربایجانی با «فصل نرگس»، منیر قیدی با «ویلایی‌ها»، مرجان اشرفی زاده با «آبجی»، سهیلا گلستانی با «دو»، رقیه توکلی با «مادری»، غزاله سلطانی با «پرسه در حوالی شهر»، بهنوش صادقی با «خانه دیگری»، فاطمه ثقفی با «بیوگرافی»، پگاه آهنگرانی با مستند «مردان ارباب جمشید» از جمله فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر هستند.

ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به دبیری سید علی احمدی از ۹ تا ۱۴ مردادماه جاری در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.