بر اساس آمار منتشر شده، “جنیفر کارپنتیر” بازیگر شخصیت “دبرا مورگان” در طول حضور هشت فصل خود، بیش از ۹۹۶ بار از کلمه “لعنتی” استفاده کرده است. این رقم و شمارش توسط طرفداران این سریال تهیه شده بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی، “دکستر ویکی”، شخصیت “دکستر مورگان”، ۱۱۷ نفر را به قتل رسانده است و از این تعداد، ۴۵ اسلاید خون از قربانیان خود، به یادگار گرفته است و حدود ۲۰ نفر از افراد به قتل رسیده توسط او، در رده اسلایدهای خون او قرار نمی‌گیرند.

در طول فصل هشت، شخصیت “آنجل باتیستیا” تماما توسط “دیوید زایاس” ایفای نقش نشده. پسر این بازیگر، “دیوید زایاس کوچک” در معدود سکانس‌هایی در قالب این شخصیت به ایفای نقش می‌پرداخت و این به علت شباهات بسیار این دو بازیگر (پدر و پسر) به یکدیگر بوده، البته لازم به ذکر است که تعداد حضور زایاس کوچک، تنها در معدود سکانس ها بوده است.

در حالی که، “مایکل سی.هال” و “جنیفر کارپنتیر” نقش خواهر و برادر را در سریال بازی می‌کردند، جالب است که بدانید، این دو در ۳۱ دسامبر ۲۰۰۸ ازدواج کردند و در سال ۲۰۱۰ از یکدیگر جدا شدند، اما با این حال، جهت تولید سریال، این دو بازیگر پس از جدایی خود نیز، با یکدیگر بر روی سریال فعالیت نمودند.

ستاره سریال دکستر، “مایکل سی.هال” در سال ۲۰۱۰ متوجه شد که به بیماری “هادجکین لنفوما” (نوعی سرطان) دچار شده است اما با این حال، روند بازی خود در نقش دکستر مورگان را ادامه داد. با خبر سرطان بازیگر اصلی سریال، بسیاری از بازیگران و عوامل سریال دچار شوک شدند چرا که وضعیت مایکل سی.هال نشانه‌هایی از سرطان را نشان نمی‌داد.

“دیوید زایاس” بازیگر نقش گروهبان آنجل باتیستا، در حقیقت افسر پلیس اداره پلیس شهر نیویورک بوده که به عرصه بازیگری روی آورده بود، همچنین او، قبل از خدمت در اداره پلیس شهر نیویورک، در نیروی هوایی ارتش آمریکا مشغول به فعالیت بود.

در میان “پنجاه سریال برتر مجله امپایر”، سریال دکستر در رده سی‌ام (۳۰#) قرار گرفته است.

در فصل اول سریال، دکستر و ریتا در حال مشاهده فیلم “شرایط مهرورزی (۱۹۸۳)” هستند که ستاره آن فیلم، “جان لیتگو” بوده است، لیتگو خود در فصل چهارم سریال حاضر می‌شود و نقش “آرتور میتچل” را بازی می‌کند.

شخصیت دکستر همیشه پیراهن رنگ روشن را برای محل کار خود انتخاب می‌کرد ولی در هنگام قتل و شکار افراد مورد نظرش، لباس او همیشه تاریک در زمینه‌های قهوه‌ای و سیاه بوده است.

“تیم اسچالاتمن” و “لارن گوسیس” تنها نویسندگان سریال در طول تمامی فصول بوده‌اند و به این تیم دو نفره، هیچ نویسنده دیگری اضافه نشد.

تمامی ماشین آلاتی که شخصیت دکستر در طول سریال از آن استفاده می‌کند، از برند “فورد” است.

نام قایق شخصیت دکستر، “تکه‌ای از زندگی” است.

واژه لاتینی Lumen  به معنای روشنایی است و همچنین این واژه به آناتومی ساختاری عروق بدن انسان نیز باز می‌گردد.

اسم شخصیت اصلی سریال، “دکستر” عنوانی لاتینی است، به معنای “راست دست”.

فصل های ۴، ۶ و ۷ تنها فصولی از سریال هستند که با درگیری اولین قسمت از فصل بعدی خود آغاز می‌شوند.

در میان لیست “۱۶ سریال با محصوریت شخصیت ضدقهرمان”، سریال دکستر در رده هشتم (۸#) قرار گرفته است.

فصل اول سریال دکستر، بر پایه‌یِ رمان “رویاهای تاریک دکستر” نوشته “جف لیندسی” ساخته شده است و در طول فصل اول نیز رفرنس‌های متعددی از سریال به کتاب دیده می‌شود.

جولی بنز (ریتا بنیت) برای بازی در نقش “دبرا مورگان” تست بازیگری داده بود.

به علت زمان نامناسب فیلمبرداری سریال در تاریخ های مشخص شده شبکه، عوامل تولید سریال مجبور شدند تا سکانس‌های مربوط به سواحل سریال را در “لانگ بیچ” کالیفرنیا فیلمبرداری کنند و نتوانند در بخش‌های فلوریدا به برداشت سکانس‌های خود برسند.

بر اساس فیلمنامه اصلی، شخصیت دکستر مورگان قرار بود تا در فصل پایانی بمیرد اما شبکه پخش کننده سریال، “شوتایم” اجازه این کار را نداد.

۱