هفت نیوز: پوران درخشنده در خصوص اتفاقات و رد مجوز ساخت برای فیلمنامه‌های کارگردانان مطرح و همچنین فیلمنامه خودش با عنوان «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» از سوی شورای پروانه ساخت به اقدامات این شورا واکنش نشان داد.

در چند روز گذشته خبری مبنی بر عدم صدور پروانه ساخت برای فیلمنامه «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» در رسانه‌های مجازی منتشر شد.امروز پوران درخشنده در واکنش به این موضوع گفت: زمانیکه فیلمنامه رد شد کسی از شورا با من تماسی نگرفت و علت رد فیلمنامه از سوی شورای پروانه ساخت به من اعلام نشد. رئیس سازمان سینمایی اعلام می‌کند که برای رد و یا قبول فیلمنامه‌ها باید تعامل میان نویسنده و اعضای شورای پروانه ساخت صورت بگیرد اما چرا این تعامل با من نشد؟ و حالا کسی هم علت رد فیلمنامه را به من توضیح نمی‌دهد!

درخشنده ادامه داد: حتی پس از اعلام شورای پروانه ساخت در هفته گذشته، من به شورای ارزشیابی رفتم و از آن‌ها خواستم تا تعاملی صورت بگیرد یا حداقل علت رد مجوز برای من توضیح داده شود اما این اتفاق هم رخ نداد.

کارگردان فیلم در حال اکران «زیر سقف دودی» بیان کرد: به هر حال شورای پروانه ساخت اعلام کرد که فیلمنامه من با رای و نظر اکثریت اعضا رد شده است.

پوران درخشنده گفت: اکنون هم ممکن است با یک سری ممیزی‌ها به فیلمنامه «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» پروانه ساخت داده شود اما هنوز تصمیم برای این کار نگرفته‌ام و نمی‌دانم که می‌خواهم از فیلمنامه حذف کنم یا خیر.
با توجه به صحبت رئیس سازمان سینمایی که بر شفاف‌سازی اقدامات اعضای شورای پروانه ساخت تاکید داشت، به نظر می‌رسد در این امر از سوی این اعضا کوتاهی صورت گرفته است و تعاملی بین آنها و صاحبان آثار وجود ندارد.

داستان فیلم «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» درباره حوای یک مدرسه پسرانه است و به یکی از آسیب های کمتر پرداخته شده اجتماعی می‌پردازد.