به گزارش هفت نیوز،  سیف الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در مراسم رونمایی از پوستر همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» که از ۱۴ تا ۲۳ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، گفت: انجمن عکاسان ایران در عرصه و خانه‌ای است که چند انجمن عکاسی دیگر فعالیت می‌کنند و «۱۰ روز با عکاسان ایران» از نظر گستردگی و فعالیت‌های انجمن‌های مختلف، به یک افتخار همگانی تبدیل شده که محصول استمرار و همراهی است و امیدواریم هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان با ایرادهای کمتر برگزار شود.

صمدیان گفت: یکی از دلخوشی‌های ما این است که امروز بیشترین تولید این دنیا عکس است و تلفن‌های همراه کاری کردند که دنیا را به هم دوختند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در انجمن عکاسان ایران باید پاسخ تمام کلیک‌هایی را که زده می‌شود بدهیم. انجمن عکاسان ایران و ۱۰ روز با عکاسان جایگاه حساسی است که این همه انجمن عکاسی با فکرها و کارهای متنوع دور هم جمع شدند و امیدوارم این زیبایی را خراب و کدر نکنیم. امیدواریم امسال یکی از درخشان‌ترین دوره‌های «۱۰ روز با عکاسان ایران» را شاهد باشیم.

اعتلای ارزش‌های عکاسی

علی قلم سیاه از استادان عکاسی نیز در این مراسم گفت: «۱۰ روز با عکاسان ایران» با تمام چالش‌های فکری یک انضباط را ساماندهی می‌کند و هدف این رویداد اعتلای ارزش‌های عکاسی و فرهنگ دیدن است و استراتژی این رویداد بر مبنای توسعه فرهنگی جامعه است. دهکده جهانی که مک لوهان گفته بود به اتاق جهانی تبدیل شده است، امروز عکاسی آگاهی عمیقی در جهان ایجاد کرده است و آگاهی نیز سرعت می‌دهد و جامعه را جوان می‌کند. «۱۰ روز با عکاسان ایران» با انضباط کاری برگزار می‌شود و هر دوره علمی‌تر شده و درک دیدن و هنر را افزایش داده است.

 راه اندازی کمیته دانشجویی

مجید ناگهی دبیر هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» نیز در این مراسم بیان کرد: هفتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در فرصت کم و فشردگی زمانی برنامه ریزی شد و همکاران و ستاد اجرایی به صورت جدی فعالیت می‌کنند. رویکرد این دوره «چهره ایران» است که بیشتر نشست‌های تخصصی و برنامه‌های نمایشگاهی از سوی شورای علمی و شورای هنری به نحوی طراحی شد تا ایران امروز در عکاسی نمایش داده شود. سعی شد مواردی پایه‌گذاری شود که در این راستا کمیته داوطلبان همکاری با «۱۰ روز با عکاسان» راه اندازی شد که می تواند ظرفیتی را ایجاد کند. راه اندازی کمیته دانشجویی و توجه جدی به عکس هایی که در دانشگاه تولید می‌شود نیز از برنامه های این دوره است. امیدواریم حاصل کار به مذاق عکاسی ایران خوش آید، هرچند توقع و شان عکاسی بیشتر است.

مسعود زنده روح کرمانی مدیر هنری همایش نیز گفت: هفت دوره است که «۱۰ روز با عکاسان ایران» با تقویم زمانی منظم برگزار می شود.

شاهرخ حاتمی طراح و گرافیست و طراح پوستر هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» نیز درباره پوستر گفت: با توجه با رویکرد «چهره ایران: در این دوره» پوستر با استفاده از ۲ رنگ ایرانی طراحی شده است.