هفت نیوز: مراسم رونمایی از کتاب نیما پتگر روز دو شنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰ ، با سخنرانی مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران، آیدین آغداشلو، بهنام کامرانی و با حضور هنرمندان رشته های مختلف هنری  در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

کتاب گزیده ای از آثار نیما پتگر در ۱۲۸ صفحه و با طراحی و مدیریت مهدی رحیمی با قطع رحلی و جلد شومیز به ۲ زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده است. در این کتاب مقدمه ای ازمجید ملا نوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی و نقدهایی از آیدین آغداشلو (شب های پر از گفتگوهای مدام)، شهروز مهاجر (۶۸ سال کارنامه نقاش) و جان کلادیو مکیارلا رییس روابط انجمن فرهنگی ایتالیا در تهران به چاپ رسیده است. همچنین در این کتاب ۷۴ اثر از آثار این هنرمند که بین سال های ۱۳۴۲ تا ۱۳۹۴ تولید شده، به چاپ رسیده است.

به گزارش هفت نیوز نیما پتگر دراول اسفند ۱۳۲۵ در تهران متولد شد و در ۵ فروردین ۱۳۹۴ درگذشت. وی طراحی را نزد پدرش علی اصغر پتگر آموخت و در سال ۱۳۴۷ به ایتالیا رفت و در آکادمی هنرهای زیبای رم در رشته مجسمه سازی تحصیل کرد. در سال های بعد دوره طراحی فیگوراتیو و نقاشی را در همان جا گذراند و در سال ۱۳۵۵ به ایران بازگشت و به تدریس پرداخت.

پتگر آثارش را در نمایشگاه های مختلف انفرادی و گروهی بسیاری به نمایش گذاشته است که از آن جمله می توان به نمایشگاه انفرادی نقاشان معاصر خاورمیانه در سفارت ترکیه، گالری سیحون، خانه هنرمندان، گالری دی و … اشاره کرد. همچنین آثارش در نمایشگاه های گروهی متعددی ازجمله فرهنگسرای نیاوران، موزه هنرهای معاصر تهران، نمایشگاه هنرمندان معاصر ایران در ترکمنستان، رویا میراژ در دبی، نمایشگاه گروهی در کالیفرنیا و بوستون به نمایش در آمده است.

علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ روابط عمومی تماس حاصل کنند.