به گزارش هفت نیوز به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما روز گذشته ۱۶ بهمن در منزل علی نصیریان حضور یافت و درگذشت همسرش، مرحومه فاطمه بیات را به او تسلیت گفت.

در این دیدار که مرتضی میرباقری معاون سیما و محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما علی عسکری را همراهی می‌کردند، رئیس رسانه ملی نصیریان را از مفاخر هنر ایران برشمرد و ابراز امیدواری کرد که او همچنان در مسیر هنر و بازیگری بدرخشد.

علی عسکری با تشکر از تلاشهای علی نصیریان در طول سالیان متمادی درعرصه سینما، تئاتر و تلویزیون بیان کرد: از اینکه هنوز به صورت فعال در عرصه مجموعه‌های تلویزیونی حضور دارید بسیار خوشحالم و امیدوارم مجموعه تلویزیونی که برای ماه مبارک رمضان سال آینده روی آنتن خواهد رفت با حضور شما به یکی از سریال های ماندگار تلویزیون تبدیل شود.

مرتضی میرباقری معاون سیما هم با اشاره به سوابق نصیریان در عرصه بازیگری گفت: نصیریان از جمله ستارگان عالم بازیگری است که واقعا در هرمجموعه که حاضر می‌شود اثرگذاری مشهودی دارند و به همین دلیل است که چهره ماندگار این عرصه لقب گرفته است.

نصیریان هم درباره همسرش گفت: همسرم که شصت سال با هم زندگی کردیم، نامش فاطمه بود و خدا بسیار دوستش داشت که در ایام فاطمیه از دنیا رفت. ما آنقدر به هم وابسته بودیم که وقتی سفری به آمریکا داشتیم و فهمیدند که ما حدود ۶۰ سال است با هم زندگی می‌کنیم، پرسیدند شما در فرهنگتان چیزی به نام طلاق ندارید؟ هردو خندیدیم و گفتیم که نه برای ما دو نفر این واژه اصلا شناخته شده نیست.

نصیریان با اشاره به تولیدات سازمان صدا و سیما در حوزه فیلم و سریال تاکید کرد: درخواست من این است در کنار تعدد تولیدات به کیفیت آنها هم توجه ویژه کنید و سعی کنید آثاری تولید کنید که دغدغه مردم باشد.

باید به مقوله تله تئاتر توجه کنیم الان برخی اوقات می‌بینم که هنوز تله تئاترهای قدیمی ما از تلویزیون پخش می‌شود ما باید به فکر تولیدات جدید در این حوزه باشیم و البته می دانم که شما مضیقه مالی دارید اما با همین بودجه اندک هم به این حوزه توجه کنید.

نصیریان که این روزها در حال بازی در سریال «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج است، گفت: با وجود تالمات روحی و جسمی، حتما به حضورم در این سریال ادامه می دهم چرا که معتقدم این سریال از معدود سریال هایی خواهد بود که دغدغه مردم را در حوزه‌هایی خاص بیان می‌کند و قطعا اثر خود را خواهد داشت.

او در جشنواره فیلم فجر امسال که در فیلم «مسخره باز» همایون غنی زاده بازی کرده است، گفت: به نظرم این کارگردان جوان بسیار در کارش موفق بوده است و من وقتی فیلم را دیدم به او گفتم بسیار فراتر از فیلمنامه این فیلم را ساخته و به اصطلاح درآورده است و و اقعا جای تبریک به او دارد.

علی عسکری با یادآوری ۱۵ بهمن، روز تولد علی نصیریان و تسلیت مجدد درگذشت همسرش، با تقدیم لوح و هدایایی از این هنرمند توانای کشورمان تجلیل کرد.