سهیل سلیمانی تهیه کننده برنامه «پنجره ها» درباره ماهیت این برنامه به صبا گفت: «پنجره ها» برنامه ای است برای تعطیلات آخر هفته تا فضای خالی رسانه در صبح های جمعه پر شود . در بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم هیچ کدام از شبکه های سیما برای صبح جمعه برنامه ای ندارند. معمولا در این روز تعطیل خانواده ها در خانه هستند و خودشان را برای مهمانی های خانوادگی آماده می‌کنند، در نتیجه فرصت خوبی است تا مخاطبان را با یک برنامه خانوادگی، برای دید و بازدیدهای خانوادگی تشویق کنیم.

او ادامه داد: برنامه «پنجره ها» با شعار برای باهم بودن و برای لبخند در شبکه آموزش سیما طراحی شده تا بتوانیم یک فضای خانوادگی را برای مخاطبان روی آنتن ببریم تا هرکس به میزان سلیقه اش بتواند آیتم مورد نظر خودش را در این برنامه تماشا کند. «پنجره ها » می خواهد حال مردم را خوش کند. امیدواریم بتوانیم به رسالت کلی این برنامه در تمام مدتی که پخش می‌شود برسیم.

تهیه کننده «پنجره ها» درباره حضور مجید واشقانی به عنوان مجری این برنامه توضیح داد: گزینه های مختلفی را در بحث اجرا داشتیم ،ولی مجید واشقانی چند ویژگی مهم داشت که جزو انتخاب های ما بود. یک اینکه ایشان بسیار اهل مطالعه و با سواد هستند. دو خوش صدا و سیماست و در نهایت بازیگر است و مخاطبان خودش را نیز دارد. البته برای اجرای این برنامه به کسی نیاز داشتیم که بتواند بخش هایی را بازی کند. این روزها مجری با سواد در رسانه کم داریم.

سلیمانی درباره میزان مخاطبان این برنامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی توانیم از میزان مخاطبان این برنامه حرفی بزنیم، چون هنوز نظر سنجی میان مخاطبان از سوی اداره آمار سازمان صورت نگرفته است، اما بازخورد هایی که درپیام های ارسالی دیده می شود تا الان مخاطبان این برنامه را دوست داشته‌اند.

منبع: صبا