به گزارش هفت نیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی از ۲۰ تا ۲۵ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های ارومیه برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با حضور ۲۶۴ ناشر از سراسر کشور در ۳ سالن مجزا، در ۲۱۶ غرفه و با ارائه ۶۵ هزار و ۹۸۳ عنوان کتاب برگزار می‌شود. از استان آذربایجان غربی ۱۲ ناشر در نمایشگاه حضور دارند. تعداد ۹ کتاب‌فروشی از استان با ستاد برگزاری نمایشگاه مشارکت دارند و تا دو هفته بعد از برگزاری نمایشگاه بن‌های توزیع‌شده در این کتاب‌فروشی‌ها اعتبار دارد. مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان یارانه بن خرید کتاب با تخفیف ۲۰ درصد برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده و از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در موضوع دفاع مقدس، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب‌خوانی، رونمایی از کتاب «بوردا بیر دنیز وارایمیش»، کارگاه آموزشی باشگاه‌های کتاب‌خوانی، نقد مجموعه شعر آئینی به مناسبت ایام محرم، برگزاری ویژه‌برنامه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعرخوانی شاعران جوان استان، رونمایی از کتاب‌های «میوه باغ من مادرم است» و «مادر من در سکوت عالمه»، اجرای نمایش در راستای ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی، داستان‌خوانی با محوریت سبک زندگی ایرانی – اسلامی، شیوه‌های نقد داستان، نقد مجموعه شعر «هامونیه»، نشست تخصصی «چه درس‌هایی از عاشورا بگیریم»، نشست تخصصی «نقش شهریار در ادبیات»، اجرای تئاتر خیابانی، و نمایش فیلم کوتاه توسط انجمن سینمای جوان ارومیه ازجمله برنامه‌های جنبی درنظر گرفته‌شده برای این نمایشگاه است.

شانزدهمین نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی ۲۰ تا ۲۵ شهریور از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های ارومیه میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.