تمام ما روی دیگری داریم که فقط در خلوت خودمان با آن روبرو می‌شویم. رویی که ممکن است آمیخته با شر باشد. اگر این شر را نتوانیم در خلوت خودمان مهار کنیم شاید باعث دردسرهای بزرگی شود. مثلا در حال گفت و گو با آدمی هستیم که می‌دانیم عوضی است و در حالی که لبخند به لب داریم و به سخنانش گوش می‌دهیم، در ذهنمان داریم نقشه قتلش را می‌کشیم اما چون دوست نداریم قاتل شویم می‌گذاریم در گوشه‌های تاریک ذهنمان این سناریو دوست داشتنی ولی خطرناک ادامه پیدا کند. اما کسانی هستند که با توانایی عجیبی می‌توانند آنچه در ذهنشان می‌گذرد را عملی کنند و کسی هم از رازشان مطلع نشود. دکستر مورگان شخصیت سریال Dexter   یکی از آنهاست. او که نمی‌تواند خودش را در کشتن آدم ها کنترل کند به وسیله دستورالعمل پدرش آن خشم و نفرت مهار نشدنی را در کشتن آدم‌های بدی که از چنگ قانون می‌گریزند به کار می‌ببندد و کسی هم متوجه نمی‌شود با یک قاتل سریال اما از نوع خوبش دارد زندگی می‌کند حتی همسرش. برای همین است که این سریال بسیار محبوب شد نزد کسانی که با شخصیت دکستر همزاد پنداری می‌کردند و می‌توانستند ببینند که چگونه از قسمت تاریک همه آدم ها حرف می‌زند.

در هفت نیوز به این سریال پرداخته ایم. مطالب دیگر درباره این سریال را می توانید در اینجا ببینید.

 

نیم نگاه به سریال دکستر

ژانر: درام جنایی/ روایت تعلیقی/تریلر روانشناسانه/کمدی سیاه/ معمایی

بازیگران: مایکل سی هال/ جنیفر کارپنتر/ دزموند هروینگتون/ س.اس. لی/ لورین ولز/ دوید زایاس/ جمیز رمار/ جولی بنز/ اریک کینگ/ نیک گومز

تعداد فصل‌ها: ۸

تعداد قسمت‌ها: ۹۶

مکان‌ها: میامی (فیلمبرداری در فلوریدا)

مدت: ۴۵–۶۰ دقیقه

شبکه پخش کننده: شوتایم

زمان پخش: ۱ اکتبر ۲۰۰۶ – ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۳

امتیاز :

۷۸%Rotten Tomatoes

۹.۱/۱۰TV.com

۸.۷/۱۰IMDb

 

خلاصه :

هر فصل از مجموعه تلویزیونی دکستر مشتمل بر داستانی که برای دکستر مورگان، تحلیلگر آثار خون پلیس جنایی ناحیه شهری میامی، که در خفا یک قاتل زنجیره‌ای است، اتفاق می‌افتد. دکستر که زندگی دوگانه و چهره محبوبی بین دوستان، همکاران و بستگان خود دارد، در پی ضربه روحی ناشی از قتل فجیع مادرش در دوران خردسالی، نیازی و اعتیادی به قتل دیگران پیدا کرده است. هری مورگان، افسر پلیس جنایی و پدرخوانده دکستر که از کودکی متوجه مشکل روحی وی شده است سعی کرده است که تحت تعالیم خود، دکستر را به گونه‌ای پرورش دهد که نیاز روحی خود به قتل را متوجه مجرمین گریخته از چنگ قانون سازد. هری به او کدی را آموزش می‌دهد که بر اساس آن دکستر افرادی را که شایسته مرگ هستند پیدا می‌کند و آنها را به سزای اعمالشان می‌رساند. دکستر روش خاصی را برای زندگی خود برگزیده و همزمان با تعقیب و شکار قاتلین با مراسمی خاص، بوسیله تظاهر چهره مقبولی را از خود در بین نزدیکان خود به نمایش گذاشته است. اما زندگی دوگانه وی چالش‌هایی را برای او ایجاد می‌کند که دستمایه فصول متعدد این مجموعه تلویزیونی شده‌است.