هفت نیوز: «مالیخولیا» جایزه فیلم منتخب انجمن فیلمسازان بلغارستان را از آن خود کرد.

«مالیخولیا» به کارگردانی مرتضی آتش زمزم که اخیرا در بخش مسابقه بین الملل بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم «وارنا» بلغارستان حضور داشت، به عنوان فیلم منتخب انجمن فیلمسازان بلغارستان انتخاب شد. مراسم اختتامیه این جشنواره جمعه شب دهم شهریور به وقت ایران برگزار شد.

مرتضی آتش زمزم کارگردان و تهیه کننده فیلم گفت: خوشبختانه «مالیخولیا» به عنوان نماینده ایران در جشنواره وارنا با استقبال مواجه شد. محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان هم در جریان اکران فیلم حمایت خوبی داشت و برای دیده شدن فیلم تلاش کرد. مسئولان جشنواره فیلم بوداپست مجارستان هم که اینجا حضور داشتند، این فیلم را پسندیدند و از آن دعوت کردند. از خود من هم دعوت شده تا در جشنواره ای ویژه فیلم های کودک و نوجوان به عنوان داور حضور داشته باشم. به نظرم دریافت جایزه انجمن فیلمسازان بلغارستان از جشنواره وارنا شروع خوبی برای حضور فیلم در سایر رویدادهای سینمایی دنیا خواهد بود.

محمدرضا هدایتی : «مالیخولیا» در ایران مهجور ماند

محمدرضا هدایتی بازیگر فیلم که در این جشنواره حضور داشت، بیان کرد: خیلی خوشحالم که «مالیخولیا» موفق شد این جایزه را تصاحب کند، چون در ایران خیلی مهجور مانده بود. اتفاقا دریافت جایزه ویژه انجمن فیلمسازان بلغارستان بیشتر از حد تصور و انتظار من بود و بسیار دلگرممان کرد.

 لاله اسکندری: امیدوارم این جایزه تلنگری برای مسئولان سینمایی باشد

لاله اسکندری دیگر بازیگر فیلم گفت: امیدوارم این شروع امیدوارکننده آغازی برای افتخارات دیگر فیلم در سطح جهانی باشد. ضمن اینکه امیدوارم این جایزه ها تلنگری هم برای مسئولان سینمایی باشد تا به فیلمهای مستقل توجه بیشتری داشته باشند و این طور نباشد که فیلمی برای اکران داخلی با موانع بسیاری مواجه شود، ولی وقتی جایزه ای از یک جشنواره جهانی گرفت، ناگهان مورد توجه قرار گیرد.

«مالیخولیا» به کارگردانی و تهیه کنندگی مرتضی آتش زمزم چندی قبل در گروه آزاد روی پرده سینماها رفت. لیلا اوتادی، محمدرضا هدایتی، لاله اسکندری، نادر فلاح، محمد فیلی، سپیده مظاهری، افسانه فتاحی، همراه با هنرمند خردسال دیانا پاژنگ بازیگران این فیلم سینمایی بوده اند. «مالیخولیا» به بخشی از مردم توجه دارد که خودشان از یک نوع بیماری که به آن گرفتار شده اند، خبر ندارند. به عبارت بهتر داستان این فیلم درباره آدم هایی است که دچار دوگانگی هویتی شده اند.