هفت نیوز: مسعود سالاری کارگردان نمایش «اتفاق» که به تازگی اجرای عمومی خود را در تالار مولوی آغاز کرده است گفت: «اتفاق» اقتباسی از نمایشنامه هاینریش بل به همین نام است و روزمرگی و یکنواختی های زندگی ماشینی امروز را به تصویر می کشد.

او ادامه داد: در این نمایش به این مساله پرداخت می‌شود که انسان عصر امروز چقدر درگیر روزمرگی است تا جایی که خاطرات گذشته و حتی عشقش را هم به فراموشی می‌سپارد. داستان نمایش درباره کارمندی است که صبح از خواب بیدار می‌شود و سرِ کارش می‌رود. وقتی قرار است در بانک چکی را وصول کند زنی را می‌بیند که برایش آشناست و بعد یادش می افتد که این زن همسرش است که صبح با او خداحافظی کرده و به اداره آمده است …

سالاری یادآور شد: این نمایش اثری ابزورد است و نقطه تعلیقی ندارد. در اجرای این اثر نمایشی تلاش ما این بود که از همه امکاناتمان استفاده کنیم و مدیریت تالار مولوی هم کمک زیادی به ما کرد و حتی قبل از اجرا نیز نظرات درست و کارشناسی به ما داد.

این کارگردان جوان در پایان صحبت هایش گفت: در فضاسازی «اتفاق» فلاش بک ها و زمان حال را با نورپردازی از هم جدا کردیم و در موسیقی نیز تلاش شده فضاسازی درستی با موسیقی کلاسیک و آثار شوپن صورت گیرد. دکور نمایش چند مکعب است که ماهیت خاصی ندارند و با توجه به هر صحنه کاربردهای مختلفی پیدا می‌کند.

محمد جواد بشارت، پدرام عزیزی، صادق ملکی، آزاده نوبهار، ریحانه یزدانیار بازیگران این اثر نمایشی هستند که تا ۲۴ مردادماه هر روز ساعت ۲۰ در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: به شب‌هایی فکر می‌کنم که کنار همسرم در سکوت سپری می‌کنیم گرچه یه موقع‌هایی فکر می‌کردیم که یه عمر هم کفاف نمی‌ده که بخوایم حرفامونو به هم بزنیم.