پیمان معادی که بیشتر او را به عنوان بازیگری توانا و محبوب می‌شناسیم امسال با فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» در سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم فجر حضور دارد تا در کنار مهران احمدی دو بازیگری باشند که حضورشان در مقام کارگردان در جشنواره فجر پرحاشیه و کنجکاوی برانگیز باشد.

پیمان معادی که فعالیتش را به عنوان بازیگر در سینمای ایران با «درباره الی» و بعد از آن «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی آغاز کرد، بعد از آن توانست در چند فیلم و سریال آمریکایی ایفای نقش کند که از مهم ترین آنها می‌توان به «کمپ ایکس ری» اشاره کرد.

اولین فیلم بلند سینمایی معادی «برف روی کاج ها» بود که علی‌رغم بی توجهی داوران جشنواره توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و لوح تقدیر بهترین بازیگر زن بخش نگاه نو از سی‌امین دوره جشنواره فجر را دریافت کند. معادی پس از شش سال دوباره سراغ کارگردانی رفته است و دومین حضورش در جشنواره فجر را تجربه می‌کند.

تولید فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» که از نیمه اردیبهشت‌ماه آغاز شده بود، پس از ۵۵ جلسه فیلمبرداری با مدیریت محمود کلاری نهایی شد. این فیلم لوکیشن های زیادی داپشته است که بخش زیادی در فضای باز و بخش زیادی هم به صورت دکور و بازسازی شده است. از نکات قابل توجه فیلم همبازی شدن لیلا حاتمی و پیمان معادی است که می‌تواند خاطره بازی درخشان آنها در فیلم «جدایی نادر از سیمین» را زنده کند.

در این فیلم بازیگران دیگری چون حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی‌پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی‌پور، صبا گرگین‌پور و شهروز آقایی‌پور نیز ایفای نقش کرده‌اند. ارشیا عبداللهی، نیوشا جهانی و باران معادی هم به عنوان بازیگران کودک در این فیلم سینمایی‌ حضور دارند.

داستان «بمب؛ یک عاشقانه» به روزهای موشک‌باران تهران در دهه شصت برمی‌گردد و فیلم‌نامه آن همچون اثر قبلی این کارگردان توسط خود معادی نوشته شده است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: در میانه ى سال‌های جنگ و در اوج بمباران هاى تهران، روزگار با بیم و ترس می‌گذرد. اما عشق و دل‌دادگی و زندگی و امید، هراس ملموس مرگ را به فراموشى می‌سپارد؛ رفتگان در کلماتِ زندگان تکرار می‌شوند. مرگ، سؤال مطلق است و عشق، ابهام مکرر. «بمب؛ یک عاشقانه» با کورسوی امیدبخش زندگی کار دارد نه با سیاهی مطلق مرگ.

ابتدا از مانی حقیقی بعنوان تهیه‌کننده فیلم نام برده می‌شد ولی در نهایت پیمان معادی اعلام کرد تهیه کنندگی کار بر عهده رسول اف بوده است.

اگرچه ما در مقام کارگردانی فقط یک فیلم بلند از معادی دیده ایم اما او در مقام بازیگر با کارگردانان مهمی از فرهادی گرفته تا مایکل بی همکاری داشته و در این حوزه تجربه کسب کرده است و البته با هوشی که از او در بازیگری و انتخاب نقش‌هایش سراغ داریم موفقیت فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» دور از ذهن نخواهد بود.

از دیگر عوامل این فیلم می توان به محمود کلاری (مدیر فیلمبرداری)، ایرج شهزادی (صدابردار)، مهرداد میرکیانی (طراح گریم) و محسن شاه ابراهیمی (طراح صحنه) اشاره کرد.