هفت نیوز: نمایشگاه نقاشی های مانی عمادی نقاش و مدرس دانشگاه عصر روز گذشته ۲۰ تیرماه در مرکز صبا افتتاح شد که نگاهی از دریچه حیرت و حسرت را به جهان هایی ویران و از دست رفته به نمایش می گذارد.

 این نمایشگاه انفرادی که عصر سه شنبه ۲۰ تیرماه در نگارخانه لرزاده مرکز صبا با حضور علاقمندان گشایش یافت شامل ۱۱ اثر است که در قالب رنگ روغن روی بوم و اکریلیک، روایتی از پرسه ذهن و مکاشفه هنرمند را در ویرانی جهان هایی بر مرز تعلیق و وهم زدگی به نمایش گذاشته است.

این آثار عمدتا در فضایی نزدیک به سورئال اجرا شده و به گفته هنرمند حاصل تلفیقی از فرم و بیان سنت نگارگری ایرانی با یک نگاه کاملا شخصی، سوبژکتیو و مدرن است که در نوع خود تجربه ای تازه در نقاشی ما محسوب می شود.

این مجموعه که حاصل فعالیت هنرمند در پنج سال اخیر است و چهارمین ارائه هنری او به صورت انفرادی پس از فرهنگسرای شفق، فرهنگسرای نیاوران و گالری مهرین به شمار می رود، به گفته وی نوعی برخورد وجودشناسانه با جهان های از دست رفته ای است که نقاش در درونی ترین نهانگاه روحی خود میل به بازگشت آنها دارد. نمایش پرسه ذهن و خیال هنرمند از دریچه حسرت و حیرت است و در این پرسه و مکاشفه، انسان ناظر، کمتر نمودی دارد. آنچه هست فضا و ترسیم این معلق شدگی و از دست رفتگی است.

این نمایشگاه تا ۲۵ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در گالری لرزاده موسسه صبا، برای علاقمندان تجربه های تازه در نقاشی ایرانی مهیاست.