هفت نیوز: چهارمین نشست از سلسله نشست‌های کتاب‌خورها روز دوشنبه ۲۲ مردادماه با حضور فرهاد حسن‌زاده و رضوان خرمیان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

نشست‌های تخصصی «کتاب خورها» یک هفته در میان روزهای دوشنبه برگزار می‌شود و نوجوانان علاقه‌مند در بازه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال می‌توانند به صورت رایگان در این نشست‌ها شرکت کنند. در معرفی این گروه کتاب‌خوان آمده است: «قراره با هم کتاب بخونیم، در مورد کتاب‌ها حرف بزنیم، نویسنده‌ها رو به چالش بکشیم، کار ما از کتاب خوندن گذشته، ما کتاب رو می‌جویم».

مجموعه داستان «هویج بستنی» فرهاد حسن‌زاده در نشر افق  منتشر شده است. این اثر شامل ۱۰ داستان کوتاه طنز اجتماعی است. در این کتاب داستان‌های ساده از دل اتفاقات روزمره انسان‌ها، هر کدام با طرح و ماجرای خود پدید می‌آیند و به همدیگر پیوندی ندارند.

به گفته حسن‌زاده، وجه تسمیه این اثر براساس یکی از داستان‌های این مجموعه است؛ ماجرایی که در آن پسری در همراهی با پدر برای سرویس کولر بالای پشت‌بام می‌رود. پدر می‌خواهد طرز سرویس کولر را به او بیاموزد، در حالی که پسر علاقه‌ای به این کار ندارد و دنبال حال و هوای دوران نوجوانی خود است. یکی از داستان‌های این مجموعه نیز  به موضوع تکدی‌گری اختصاص دارد و در آن انواع و اقسام این معضل اجتماعی تصویر شده است. همچنین یکی دیگر از داستان‌های این مجموعه به تاثیر فیلم‌های ترسناک بر روحیات دختران نوجوان می‌پردازد.

فرهنگسرای اندیشه در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه) واقع است.