به گزارش هفت نیوز، یک اثر نقاشی آبستره، با الهام از نگارگری ایرانی و دایره‌ای شکل به قطر ۵۰ سانتی متر از پروانه رزاقی از تهران و سه اثر حجمی از سه هنرمند شهرستانی در آرت‌فر ابوظبی به تماشا در خواهد آمد.

حجم سفالین دورانی از امیرحسین کولیوند از لرستان که نمایی از حروف درهم تنیده و ترکیبی از سفال، سرامیک و خوشنویسی را خلق کرده در کنار مجسمه‌ای از فلز که با حروف فرم گرفته با عنوان «رستاخیز» که برگرفته از شعر محتشم کاشانی با همین عنوان است از حسین اکرمی هنرمند کاشانی به تماشا در خواهد آمد.

علیرضا بند گلستانی از مشهد نیز هنرمند دیگر حاضر در این آرت‌فر است و حجم آیینه کاری را به شکل هلال ماه در قطع دو متر به ابوظبی می‌برد.

موسسه توسعه هنرهای تجسمی، کتاب جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر سه سال اخیر را در اختیار نمایندگان آرت فر ابوظبی قرار داده و آنها طی بررسی‌های متفاوت و برمبنای هماهنگی با محیط و فضای آرت فر و نمایش هنر ایرانی در قالب آثاری گویا و خلاق، این چهار اثر را که مربوط به نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر است برای حضور در آرت فر ابوظبی ۲۰۱۸ برگزیدند.

آرت‌فر ابوظبی سکویی است برای هنر معاصر که هنرمندان نامدار و نیز معتبرترین گالری‌های جهان را به علاقه مندان آثار هنری معرفی می‌کند.

نقطه اوج این رویداد فرهنگی ماه نوامبر (آبان ماه) است که زمینه اقتصادی برای گالری‌های شرکت کننده ایجاد می‌کنند. گالری «سلوا زیدان» ابوظبی ۱۴ تا ۱۷ نوامبر مصادف با ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه ۹۷ میزبان چهار هنرمند ایرانی خواهد بود.