هفت نیوز: مسعود اطیابی تهیه کننده سینما و سخنگوی شورایعالی تهیه کنندگان با اشاره مساله نمایش فوتبال در سینماهای کشور که این روزها بحث های زیادی درباره آن می شود، گفت: همه موارد مورد بحث برای چگونگی نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است در جلسه امروز شورای صنفی نمایش مورد بررسی و بحث قرار گیرد.

او ادامه داد: شورایعالی تهیه کنندگان هنوز به جمع بندی و تفاهمی در این زمینه نرسیده است چرا که نظرهای موافق و مخالف زیادی درباره نمایش فوتبال در سینماها ارایه می شود. در حال حاضر بسیاری از تهیه کنندگان معتقدند که بهتر است سینما، سینما باقی بماند و تنها محلی برای نمایش فیلم ها باشد. نمایش فوتبال در سینماها می تواند به ضرر فیلم های در حال اکران و صاحبان آثار باشد. تا زمانی که به یک ضابطه دقیق نرسیده و برای چنین برنامه هایی هدف فرهنگی مناسبی را تعریف نکنیم، تصمیم هایی از این دست می تواند مخرب باشد.

اطیابی توضیح داد: یکی دیگر از مسایل مهم در بحث نمایش فوتبال در سینماها حق پخش آن است و این سوال مطرح است که آیا قانونا سینماها می توانند فوتبال پخش کنند یا خیر، چرا که حق پخش فوتبال توسط رسانه ملی خریداری شده است. مساله دیگر این است که سینماها کدام مسابقه ها را نمایش می دهند. در حال حاضر مسابقات تیم ملی در پارک ها و میدان ها برای عموم پخش می شود و حال چرا باید مردم برای تماشای فوتبال بلیت بخرند.

اطیابی در پایان گفت: سینماداران ۱۸ بازی را برای پخش در سینماها در نظر گرفته اند که هر بازی ۲ سانس نمایش فیلم را در اختیار می گیرد که این به نفع سینما نیست.