در ادامه برنامه نمایش فیلم در سالن سینما تک و در بخش دوم برنامه‌ پاییز، ۱۲ فیلم مینیمالیستی از ۴ چهره‌ شاخص سینما؛ یاساجیرو ازو، کلر دنی، آکی کوریسماکی و کلی ریکارد به انتخاب مجید اسلامی، منتقد، مترجم و مدرس سینما به نمایش در می آید.

روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه ساعت ۱۶:۳۰ فیلم «اواخر بهار» ساخته‌ یاساجیرو ازو نخستین برنامه از مجموعه‌ «مینیمالیسم در سینما» به نمایش در می آید. بعد از نمایش فیلم، جلسه نقد و بررسی با حضور مجید اسلامی در سالن سینماتک موزه‌ هنرهای معاصرتهران برگزار خواهد شد.

در بخش «مینیمالیسم در سینما» چهار نشست تخصصی از دریچه‌ مینیمالیسم به نقد و بررسی آثار فیلمسازهای یادشده می پردازد. این نشست های تخصصی با حضور مجید اسلامی و با همکاری ماهنامه‌ سینمایی ۲۴ برگزار می شود.

در بخش دوم فصل پاییز سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران فیلم های «اواخر بهار»، «خواهران مونه کاتا»، «اوایل تابستان» و «طعم چای سبز روی برنج»، از یاساجیرو ازو، فیلم های «کارخوب»، «سی و پنج پیک رام» و «ماده سفید» از کلر دنی، فیلم های«مرد بدون گذشته» و «نور در گرگ و میش» از آکی کوریسماکی و فیلم های «میان بر میک»، «حرکات شبانه» و «برخی زن ها» از کلی ریکارد به نمایش در می آید.

علاقه مندان برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم در سالن سینما تک می توانند به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.