پوریا آذربایجانی کارگردان سریال پلیسی «نوار زرد» درباره این اثر که هم اکنون برای پخش از شبکه دو در حال ضبط و تصویربرداری است گفت: ما در درجه اول سریالی می‌ سازیم که اتمسفر خوب و قهرمانِ دوست‌ داشتنی داشته باشد و از داستان‌های جذابی برخوردار باشد که مخاطب سراغ شبکه ای مثل جم نرود.

او اولین تجربه خود از ساخت سریال را جذاب دانست و اظهار کرد: من معمولا کاری را انجام می‌ دهم که فکر می‌ کنم درست است و بابت آن هم خیلی وقت‌ها هزینه می‌ دهم اما معمولا سعی می‌ کنم کاری صرفا سفارشی نسازم و تصورم این است که این مجموعه هم کار خوبی باشد چون شخصیت های سیاه و سفید ندارد.

کارگردان فیلم سینمایی «اروند» با اشاره به نمایش شخصیت پلیس در سریال خود توضیح داد: عزمی وجود دارد که یک پلیس دوست‌ داشتنی در سریال «نوار زرد» نشان دهیم و سعی ما هم این است که مردم فکر نکنند پلیسی که در تلویزیون می‌بینند با پلیس واقعی متفاوت است.

آذربایجانی درباره همکاری با موسسه ناجی هنر و اینکه چقدر ممکن است کار به صورت سفارشی درآید، یادآور شد: ممکن است سفارش دهنده‌ ایده‌ هایی داشته باشد که حق وی باشد، اما این طور نبوده که ایده خود را تحمیل کند. درنهایت همانطور که گفتم سعی می‌کنم کارم را درست انجام دهم به طور مثال اگر فکر کنم بازیگری برای نقش مناسب نیست حتما آن را مطرح می‌کنم. فیلمسازی کار گروهی است و همه افراد باید کنار هم حرکت کنند تا یک اتفاق بوجود بیاید.

کارگردان «نوار زرد» در پایان درباره انتخاب امیر آقایی به عنوان نقش اصلی سریال اظهار کرد: امیر آقایی به عنوان شخصیت اصلی این سریال از گزینه‌هایی بود که به خوبی توانست به نقش پلیس نزدیک‌ شود.

ژانر سریال «نوار زرد» به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، جنایی پلیسی است و کریم لک زاده آن را در ۲۰ قسمت به نگارش در آورده است.

در خلاصه داستان «نوار زرد» آمده است: سرگرد گره پرونده های جنایی را باز می کند و در این میان به پرونده ای برمی خورد که کشف واقعیت پای زندگی شخصی اش را به میان می‌کشد…

امیر آقایی در این مجموعه تلویزیونی ایفای نقش یک سرگرد پلیس را بر عهده دارد. همچنین بهاره کیان افشار، سیروس گرجستانی، قاسم زارع، کمند امیر سلیمانی، محسن بهرامی و… از بازیگران اصلی سریال «نوار زرد» هستند.

این مجموعه تلویزیونی محصول گروه فیلم سریال شبکه دو و موسسه ناجی هنر است و برای پخش در مهر ماه مصادف با هفته ناجا تهیه و تولید خواهد شد.