به گزارش هفت نیوز به نقل از خبرآنلاین، مجری سرشناس رادیو و تلویزیون اناری در دست گرفته و خیلی خوش خیال از این که دارد درباره یک رخداد ملی سخن می‌گوید از بازی پرسپولیس حرف زده.

زهره هاشمی در چند روز گذشته حسابی طعم گس هواداری فوتبال را چشیده است؛ طوری که تازه بفهمد فوتبال چه فضای رادیکالی دارد. او برای گفتن یک جمله در برنامه کاشانه به مرحله‌ای رسیده که کامنت‌های صفحات اجتماعی‌اش را ببندد و پیجش را احتمالا خصوصی کند! همچنان عصیان در شبکه‌های اجتماعی و خشونت کلامی موج می‌زند و انگار در دل هر یک از هویت‌های فیکی که برای خود ساخته اند همه یک امیر تتلوی درون دارند.

موج حملات مجازی هر روز علیه یکی و به بهانه‌ای به راه می‌افتد. از مازیچ و لیونل مسی تا مهناز افشار و سردار آزمون!

بحث فوتبال که می‌شود دیگر این حس هواداری تندتر می‌شود. یک روز همه هواداران استقلال علیه پرسپولیس می‌شوند، روز دیگر هواداران پرسپولیس علیه یکی. عادل فردوسی‌پور هم که باشی امیر بی‌گزند نیستی و در امان نمی‌مانی. ارتش مجازی یک روز به نمایندگی از چاوشی می‌تازد. روزی بسیج می‌شود علیه کی‌روش. یک روز نوبت سردار می‌شود و حتی امیرحسین فتحی، مدیر استقلال هم برای این که زنگ زده به پرسپولیسی‌ها خسته نباشید گفته، در امان نمی‌ماند!

کافی است کسی بگوید بالای چشم علی کریمی ابروست یا فرهاد مجیدی دقیقا چه مدرک مربیگری دارد.

کافی است بگویی وزارت ورزش بی‌طرف است یا طرفدار یکی از دو تیم سرخابی! در چشم به هم زدنی حمله آغاز می‌شود!

مهناز افشار هم که باشی اگر درباره پوشک بچه چیزی بگویی چنان می‌نوازندت که می‌مانی پس چه کسی می‌رود فیلم‌هایت را می‌بیند که می‌شود سی میلیارد تومان!

ماجرای خانم مجری

زهره هاشمی در برنامه کاشانه که برنامه‌ای از سیمای اصفهان است، اناری در دست داشت و برنامه‌اش را با آرزوی موفقیت پرسپولیس در یک بازی آسیایی ملی به پایان رساند.

او یادش نبود تیم محبوب اصفهانی‌ها سپاهان است و در فرهنگ هواداری ما چنین چیزی تعریف نشده که در اصفهان از پرسپولیس بگویند. اگر چه سپاهان خودش بازمانده شاهین اصفهان است و ریشه‌ای مشترک با پرسپولیس دارد. او البته احتمالا کمی هم بدشانس بوده که بخشی از بازی سپاهان و مس کرمان در شبکه استانی پخش نشده بود و طرفداران سپاهان از این قضیه دلگیر بودند.

زهره هاشمی جدیدترین قربانی این عصبیت و تندخویی و خشونت کلامی در شبکه‌های اجتماعی است و قطعا آخرین قربانی هم نخواهد بود!

ویدئوی تصویری این بخش از برنامه را در اینجا ببینید.