سینمای جهان
کد خبر : 10586
چهارشنبه - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷

حق پخش آخرین ساخته برادران تاویانی در اختیار آمازون

استودیوهای آمازون حق پخش آخرین فیلم مشترک برادران تاویانی به نام «رنگین کمان-یک موضوع خصوصی» را در آمریکای شمالی، بریتانیا و هند بدست آوردند.

حق پخش آخرین ساخته برادران تاویانی در اختیار آمازون

هفت نیوز: آمازون فیلم «رنگین کمان-یک موضوع خصوصی» را از شرکت بین المللی پیرامید واقع در کشور فرانسه خریداری کرده است با این حال این فیلم در کشور فرانسه همچنان توسط پیرامید پخش می‌شود.

هفته گذشته پائولو تاویانی ۸۶ ساله درباره فعالیت سینماییش به روزنامه لوموند فرانسه گفت با وجود درگذشت برادرش ویتوریو که در همه کارهای قبلی همکارش بوده فیلمسازی را بدون او همچنان ادامه خواهد داد. او گفت تا زمانی که کشور ویران من از تباهی ها خارج شود فیلم می‌سازم. این جمله تاویانی اشاره آشکاری به حکومت جدید عوام گرایان کشورش دارد.

«رنگین کمان-یک موضوع خصوصی» آخرین ساخته برادران تاویانی سال گذشته در تورنتو به نمایش در آمد. این فیلم اقتباسی از یک رمان کوتاه نوشته نویسنده ایتالیایی بپه فنوگلیو است که در دهه ۴۰ و در دوران جنگ داخلی در ایتالیا می گذرد جایی که پارتیزان ها و فاشیست ها درگیر نبردی فرسایشی شده اند. چندین منتقد در فرانسه به ستایش این درام پرداختند هر چند جی ویسبرگ منتقد ورایتی فیلم را یک اقتباس ادبی مصنوعی و از مد افتاده با روایتی کند تشریح کرد.

برادران تاویانی در دهه ۷۰ با آثاری چون «پدرسالار» که نخل طلای کن را برای آنها  به ارمغان آورد به شهرت رسیدند. از آخرین کارهای این دو برادر «سزار باید بمیرد» بود که با موضوع اجرای نمایش شکسپیر توسط زندانیان فوق امنیتی توانست در سال ۲۰۱۲ خرس طلای برلین را برای آنها به ارمغان آورد.