به گزارش هفت نیوز، مجموعه تئاتر شهر  آمار تماشاگران خود را به تفکیک هر اجرا اعلام کرده است. نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش که در سالن اصلی این مجموعه روی صحنه است میزبان ۸۸۷۷ تماشاگر بوده است که از این تعداد ۸۸۰۸ نفر به عنوان مهمان حضور داشتند و فروش آن در گیشه ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش نقاشی «اشر» به کارگردانی فریبرز کریمی میزبان ۸۴۹ تماشاگر بوده که در گیشه ۱۵۲ میلیون و ۱۰ هزار ریال درآمد داشته است.

نمایش «ابوالهول» به کارگردانی داوود پورحمزه با ۴۰۵ تماشاگر  در گیشه ۳۵ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال درامد داشته است.

نمایش «خاموشخانه» به کارگردانی مهدی مشهوری این نمایش میزبان ۱۷۵ تماشاگر بوده و برایش ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز که میزبان نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی هادی مرزبان شده تا ۱۳ آبان میزبان ۱۱۹۵ تماشاگر بوده است.  برای این نمایش۳۲۰ بلیت مهمان ارائه شده و جمع گیشه هفت اجرای اول ۲۳۸ میلیون و ۷۷۵ هزار ریال بوده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره کل هنرهای نمایشی درباره میزان فروش و تعداد مخاطب نمایش «خاتون» در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر؛ میزان فروش ویترین این مجموعه  از سالن های کوچک‌تر مجموعه پایین‌تر است.

نمایش های مناسبتی و با موضوع دینی باید در سالن های تئاتری به صحنه بروند اما انتخاب آثاری که به لحاظ کیفی سطح قابل قبولی برای جذب مخاطب ندارند جای تأمل دارد. زمانی آثار با مضامین دینی موفق و تأثیرگذار خواهند بود که به جای دعوت مخاطب با بلیت رایگان، با کیفیتی که ارائه می دهند مخاطب خود را جذب کنند.